Jak wybrać dobrą firmę rekrutacyjną?

Jak wybrać dobrą firmę rekrutacyjną?

Czy wiesz, jak wygląda dobra rekrutacja?

Dobra firma rekrutacyjna musi mieć wartości i dbać zarówno o ludzi, jak i o swoich klientów, dowiedz się, co jest najważniejsze!

Najważniejsze rzeczy dla firmy rekrutacyjnej

Zanim zaczniesz szukać pracy lub agencji rekrutacyjnej, musisz wiedzieć, co jest dla Ciebie najważniejsze, oto kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę.

  • Agencja, która specjalizuje się w Twojej dziedzinie
  • Jak traktują swoich pracowników?
  • W jaki sposób zarabiają pieniądze?
  • Jaką pomoc możesz od nich uzyskać?

Agencja, która specjalizuje się w Twojej dziedzinie

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w agencji rekrutacyjnej, jest to, że specjalizuje się ona tylko w Twojej dziedzinie, jest profesjonalna i odnosi duże sukcesy.

Wyobraź sobie, że rozmawiasz z ludźmi, którzy znają się na swojej pracy tak jak Ty? Rekrutowali i znaleźli pracę wielu ludziom, znają się na swojej pracy i wiedzą, jak wykonywać ją szybko i poprawnie. Znają też wiele firm z Twojej branży, więc jest im o wiele łatwiej znaleźć Ci odpowiednią pracę we właściwym miejscu.

WiiSDA jest agencją specjalizującą się w branży motoryzacyjnej i mamy wielu klientów, z którymi pracujemy od początku istnienia firmy, współpracujemy również z autoryzowanymi warsztatami samochodowymi i ufamy sobie nawzajem. Gdybyś miał własny warsztat samochodowy, wybrałbyś firmę rekrutacyjną o zasięgu ogólnokrajowym czy specjalizującą się w branży motoryzacyjnej?

Jak traktują swoich pracowników?

Sprawdź stronę internetową, sprawdź również opinie, jeśli widzisz dobre opinie, poproś firmę o referencje od niektórych z ich byłych lub obecnych pracowników, jeśli nie boją się dać ci kontakt, to jest znak, że można im zaufać.

Zapytaj swoich pracowników o wszystkich świadczeń, które są coraz, są one traktowane dobrze, jakie problemy mieli. Zapytaj, czy firma rekrutacyjna obcina im pensję, czy też płaci im klient.

Jak zarabiają pieniądze?

Bardzo ważną rzeczą jest to, w jaki sposób firma rekrutacyjna zarabia swoje pieniądze? Jeśli trzeba zapłacić im jakąś kwotę za proces rekrutacyjny lub kiedy zaczynasz dla nich pracę, to jest to wielkie NIE.

Zapytaj swojego rekrutera, jak są opłacani i czy nie ma żadnych ukrytych kosztów.

Czytaj wszystkie e-maile, które do Ciebie wysyła, najważniejsza jest treść pisana małymi literami.

Jaką pomoc otrzymujesz od firmy rekrutacyjnej?

Sprawdź, jaką pomoc otrzymasz od swojej firmy rekrutacyjnej? Wyjeżdżasz do nowego kraju i zaczynasz nowe życie, decyzja jest bardzo trudna. Musisz więc wiedzieć, w czym Ci pomoże.

  • Pomoc w znalezieniu mieszkania, wpłaceniu kaucji za mieszkanie
  • Pomoc w załatwieniu dokumentów do wizy
  • Pomoc w znalezieniu lotu
  • Rekruter czeka na lotnisku i pomaga przez pierwsze dni
  • Informowanie o pracy, mieszkaniu
Udostępnij artykuł
Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najświeższe informacje